Projekty w roku szkolnym 2011/2012

1. ,,TRUDNE POCZĄTKI''

W Zespole Szkół w Ugoszczy od 01.09.2011 r. realizowany jest projekt ,,Trudne początki'' - czyli wyrównywanie szans edukacyjno - rozwojowych dzieci klas I - III szkół

podstawowych Gminy Studzienice.Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa. W ramach tego projektu prowadzone są dodatkowe zajęcia:

a) dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, zagrożonymi ryzykiem dysleksji;

b) z gimnastyki korekcyjnej;

c) zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych;

d) zajęcia specjalistyczne z logopedą;

e) zajęcia rozwijające zainteresowania i uzdolnienia w dziedzinie matematyczno - przyrodniczej;

f) zajęcia dla dzieci uzdolnionych artystycznie.

W ramach tego projektu również została doposażona baza dydaktyczna w odpowiedni sprzęt do prowadzenia w/w zajęć, co przedstawia galeria zdjęć.

2.  ROŚNIEMY I ŻYJEMY ZDROWO - projekt współfinansowany  przez Polsko- Amerykańską Fundacje Wolności i Akademię Rozwoju Filantropii. W ramach tego projektu pozyskaliśmy ścieżkę zdrowia w sąsiedztwie ,,Orlika''. Scieżka wyposażona jest w równoważnie pionowe, poziome, tor przeszkód. Jest miejscem do aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu w bezpiecznym miejscu - z daleka od szosy.  Wspólna praca przy tworzeniu tego miejsca zintegrowała nasze społeczeństwo, a dzięki atrakcyjności tego miejsca będziemy promować nasze środowisko. Ze ścieżki zdrowia może korzystać  cała społeczność lokalna: dzieci, młodzież oraz dorośli.

Grupa nieformalna Zespołu Szkół w Ugoszczy wraz z Radą Sołecką wsi Ugoszcz oraz Radą Rodziców ZS w Ugoszczy serdecznie zaprasza do współudziału w realizacji projektu tj. cyklu imprez okolicznościowych pt. ,, Cudze chwalicie swego nie znacie..." Projekt współwinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności i Akademię Rozwoju Filantropi. Termin realizacji czerwiec - wrzesień. Celem projektu jest zintegrowanie Społeczności Lokalnej Gminy Studzienice poprzez wspólne organizowanie imprez lokalnych. Bliższych informacji udziela dyrekcja szkoły od poniedziałku do piątku od 800  do  1500 pod nr tel. 5982214760.

3. W naszej szkole 23 czerwca 2012 r. zorganizowano Noc Świętojańską. Na uroczystość przybyła Społeczność szkolna i lokalna. Dzieci tanczyły i śpiewały. a młodzież gimnazjalna przedstawiła stary kaszubski obrzęd ,,Ścinanie kani". Szukano kwiatu paproci, który miał znalazcy przynieść szczęście, bogactwo i mądrość. Były również konkursy na najładniejszy wianek, upleciony ze świeżych kwiatów oraz rzucanie wianków przez dziewczęta. Wszystko odbywało się na tle płonącego ogniska.