• MAGIA RECYKLINGU

    11.03.2020

               Prawdziwe czary-mary nasze dzieci mogły na własne oczy zobaczyć podczas występu w naszej szkole prawdziwego iluzjonisty. Pan Marcin Cichomski przeprowadził u nas warsztaty pod tytułem „Magia recyklingu” w ramach kampanii edukacyjnej zorganizowanej przez Zakład Zagospodarowania Odpadów w Sierznie.

          Podczas 45 minutowego wydarzenia dzieci przypomniały sobie jak postępować z odpadami po opakowaniach oraz zasadami segregacji odpadów. Pokaz był bardzo ciekawy i jednocześnie magiczny. Do niektórych sztuczek iluzjonista zapraszał przyglądające się dzieci, co sprawiało im mnóstwo frajdy. Do swoich magicznych sztuczek użył właśnie… Czego? Śmieci!!!

         Dzieci na długo zapamiętają w ten prosty sposób, a jednak inny, przekazaną magiczną wiedzę.

  • DZIEŃ KOBIET

    09.03.2020

          Choć to święto kalendarzowo przypadało w niedzielę, to panowie naszej szkoły obchodzili je właśnie dziś.  Dla swoich klasowych koleżanek chłopcy przygotowali laurki, słodkie upominki, uśmiechy i miłe słowa. Na czwartej godzinie lekcyjnej odbył się apel, którego większość przygotowała męska płeć. Były życzenia, wiersze, piosenki, aforyzmy o kobietach oraz scenka humorystyczna pt. „Spotkanie po latach” wykonane w języku kaszubskim przez uczennice klasy V. Każda z pań otrzymała kwiatek oraz ozdobny kartonik z wypisanym znaczeniem Jej imienia. Dziękujemy Naszym Panom za ich starania i miły ukłon w stronę Pań. 

     

  • APEL SZKOLNY

    02.03.2020

           Dzisiaj, tj. 2 marca, społeczność naszej szkoły spotkała się na apelu poświęconym Narodowemu Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji uczniowie klas V-VIII wystąpili z recytacją okolicznościowych wierszy, w których największa część dotyczyła najmłodszej spośród „Wyklętych”- Danucie Siedzikównie, pseudonim Inka. Cała uroczystość oprawiona została pięknymi piosenkami o Polsce i Ojczyźnie. O takich bohaterach narodowych ciągle należy pamiętać i ich sylwetki przypominać kolejnym pokoleniom.

  • NABÓR DO ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH I KLAS PIERWSZYCH SZKOŁY PODSTAWOWEJ

    11.02.2020

    Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka do oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywać się będzie w dniach:

    od  02.03.2020 r. do 09.03.2020 r. do godz. 15.00

     

    Złożenie wniosku o przyjęcie do szkoły podstawowej  wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata warunków i kryteriów branych pod uwagę w postępowaniu rekrutacyjnym odbywać się będzie w dniach:

    od  01.06.2020 r. do 08.06.2020 r. do godz. 15.00

     

  • KONCERT MUZYCZNY

    05.02.2020

     

     

                Dnia 5 lutego 2020 roku uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolacy mogli słuchać i brać aktywny udział w „Koncercie dla Niepodległej”. W naszej placówce gościliśmy dwuosobowy zespół muzyczny składający się z panów: Leszka Boliboka- skrzypka, wieloletniego muzyka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz Pawła Rompcę- gitarzystę i wokalistę. W ich wykonaniu usłyszeliśmy najpopularniejsze pieśni patriotyczne nawiązujące do uroczystych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W swoim programie muzycy uwzględnili również tradycyjne pieśni i utwory muzyki polskiej oraz regionalnej. Były też te bliskie naszemu sercu, bo kaszubskie. Uczniowie chętnie podjęli z panami wspólny śpiew, a także wyklaskiwali znany rytm.

                      Była to udana regionalna muzyczna podróż nie tylko historyczna, ale i patriotyczna.

  • BABCIA I DZIADEK GOŚĆMI W NASZEJ SZKOLE

    31.01.2020

     

                31 stycznia 2020 roku honorowymi gośćmi w naszej szkole byli nasi kochani Dziadkowie. To właśnie dla nich tego dnia przygotowaliśmy nasze występy.

                Jak zwykle nas nie zawiedli. Przybyło Ich do naszej placówki bardzo liczne grono. Z tego się zawsze ogromnie cieszymy.  

                Uroczystość naszą otworzyła Pani dyrektor szkoły Teresa Pluto Prondzińska, która przekazała głos prowadzącej całą imprezę przedstawicielce Samorządu Szkolnego. 

    Uczniowie klasy I swoimi wierszami i piosenką „przetarli szlak” najmłodszym, czyli przedszkolakom. Wszyscy wspólnie pięknie wyrecytowali wiersz i zaśpiewali dla babci i dziadka piosenkę. Zrobiła to również klasa III. Po nich uczennice z klasy V i VII zaśpiewały przepiękną, porywającą za serce piosenkę, dedykowaną tym Dziadkom, których nie ma już wśród nas. Nie tylko wiersze i piosenki były prezentowane przez naszą dziatwę szkolną, bo drugoklasiści zaprezentowali się w „Tańcu dżentelmenów”. Występy zakończyliśmy wspólną piosenką mówiącą o szacunku dla wszystkich oraz Gromkim odśpiewaniem „Sto lat”. Naszym gościom wręczone zostały serduszkowce słodkie upominki z najlepszymi życzeniami. Później na wszystkich przybyłych czekał poczęstunek przygotowany przez rodziców i Radę Szkoły.

  • ZADBAJMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII

    ZADBAJMY O SWOJE BEZPIECZEŃSTWO PODCZAS FERII
    09.01.2020

           W czwartek, to jest 9 stycznia odwiedzili naszą szkołę dwaj panowie policjanci celem przypomnienia wszystkim uczniom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w czasie ferii zimowych. Pamiętamy o nich zawsze, kiedy bawimy się na śniegu, jeździmy lub ślizgamy się na lodzie. W dobie Internetu nie zapominamy również o bezpiecznym korzystaniu z niego.

     

  • ZABAWA SZKOLNA W CZASIE KARNAWAŁU

    ZABAWA SZKOLNA W CZASIE KARNAWAŁU
    09.01.2020

          Szkolna zabawa karnawałowa rozpoczęła się wczesnym popołudniem. Uczniowie sami wcześniej zadbali o przygotowanie stolików i miejsc siedzących nie tylko dla siebie, ale i odwiedzających nas rodziców. Dzieci klas młodszych jak co roku pomyślały o strojach karnawałowych. Niektórym uczniom tak się ta zabawa w przebieranie podoba, że nawet będąc w IV lub V klasie postanowili przyjść w „ innej skórze”. O wystrój sali gimnastycznej, oprawę muzyczną imprezy, czy przeprowadzenie głosowania na króla i królową balu zadbał Samorząd Szkolny. Poczęstunek zaś spoczął na barkach rodziców. W połowie balu odwiedził naszą społeczność szkolną sam Mikołaj. Przyniósł ze sobą worki prezentów. Aby je otrzymać, każda klasa obowiązkowo musiała „ coś” wspólnie zaprezentować odpoczywającemu gościowi. Nawet nauczycielom Mikołaj zostawił mały prezencik.

                Wspólną zabawą uczniowie cieszyli się aż do godziny 20.00.        

      

  • WIGILIA W SZKOLE

    20.12.2019

                W ostatni dzień, przed rozpoczęciem zimowej przerwy świątecznej, lekcje zostały skrócone, aby każda klasa ze swoim wychowawcą zdążyła przygotować tzw. Wigilię Klasową (był poczęstunek, łamanie się opłatkiem, wspólne życzenia i śpiewanie kolęd). Na zakończenie dnia wszyscy spotkali się na Sali gimnastycznej na Szkolnym Konkursie Kolęd, który rozpoczęły przedszkolaki, a na uczniach klasy ósmej kończąc. Powołana do oceny komisja konkursowa przydzieliła 3 nagrody. Nagrody w postaci przechodnich pucharów powędrowały w ręce przedszkolaków, uczniów klasy II i VI. Gratulujemy zwycięzcom! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali od Samorządu Szkolnego po lizaku.

                Po życzeniach przekazanych wszystkim obecnym przez Panią dyrektor Teresę Pluto Prondzińską, wspólnym z rodzicami przybyłymi na tą uroczystość odśpiewaniu kolędy, rozeszli się do domów.

  • KONKURS PLASTYCZNY

    13.12.2019

           Uczniowie kl. 1-3 i 4-6 wzięli udział w podsumowaniu gminnego konkursu plastycznego pt. "Bezpieczna praca i zabawa w gospodarstwie wiejskim". 1 miejsce w kategorii 4 - 6 otrzymała Paulina Cecot, 2 miejsce Gabriela Jarzembowska, 3 miejsce Anna Wałdoch. Wyróżnione zostały: Daria Golba, Wiktoria Juszkiewicz i Agata Lepak. Nagrody pocieszenia otrzymali Uczniowie klasy 3 - Mateusz i Łukasz Jankowscy. Wszystkie prace powstały pod kierunkiem Pani Justyny Zębala. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy.

  • WSPÓLNE OBEJRZENIE TEATRZYKU PT. „ LEGENDA O ŚWIĘTYM MIKOŁAJU”

            12 grudnia 2019 r. na sali gimnastycznej obejrzeliśmy wspólnie z przedszkolakami teatrzyk, który nam przybliżył historię obchodzenia mikołajek. Wszystko miało swój początek dawno temu.

                Mikołaj, zwany biskupem Miry, urodził się na terenach obecnej Turcji. Od najmłodszych lat był bardzo pobożny i chętnie pomagał ludziom ubogim i potrzebującym pomocy. Mógł sobie na to pozwolić, bo jego rodzice byli bardzo zamożni.

                Jak więc się stało, że po dzień dzisiejszy na całym świecie tego dnia obchodzimy to święto? Otóż pewnego dnia mały Mikołaj dowiedział się, że w jego mieście jeden z mieszkańców popadł w biedę. Wychowywał on trzy córki, które z braku pieniędzy na posag nie mogłyby wyjść za mąż. Wrzucił więc niepostrzeżenie sakiewkę z pieniędzmi, co uchroniło całą rodzinę od biedy. Gdy już został biskupem zasłynął wśród swoich wiernych jako dobroczyńca i gorliwy duszpasterz. Po śmierci został ogłoszony świętym.

                W Polsce zwyczaj wręczania sobie prezentów w dzień Świętego Mikołaja przyjął się w naszej tradycji dopiero 6 grudnia 1804 r. Wówczas grzeczne dzieci dostawały jabłka, złocone orzechy, pierniki i drewniane krzyżyki. Wizerunek obecnego świętego narodził się w Stanach Zjednoczonych w latach 30. ubiegłego wieku i trwa do po dziś dzień.

                Częste zmiany stroju Mikołaja, w zależności od kraju, który reprezentował oraz jego osoby towarzyszącej, miały ogromny wpływ na jego atrakcyjność tego przedstawienia.

  • KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY

    06.12.2019

                Jak co roku, to jest 6 grudnia, odbył się w naszej placówce doroczny Kiermasz Bożonarodzeniowy. Każda z klas na przygotowanym przez siebie stoisku wystawiła przeogromny wachlarz różnorodnych ozdób świątecznych- od kartek bożonarodzeniowych, bombek, lukrowanych pierniczków, stroików po miniaturowe i wielkie mikołaje i choinki. Tego popołudnia odwiedzili nas nie tylko rodzice dzieci, ich krewni, przyjaciele, absolwenci szkoły po inne osoby zainteresowane tego rodzaju artykułami. Dochód z kiermaszu został przeznaczony na szczytny cel wybrany przez Samorząd Szkolny.

                Pani bibliotekarka zadbała, aby okres świąteczny, na wystawionym przez nią stoisku, obfitował w domowych zaciszach w „poczytajki” i kolorowanki dla maluchów oraz szeroki wybór książek dla różnego wieku odbiorców.

  • Kiermasz Bożonarodzeniowy

    Kiermasz Bożonarodzeniowy
    04.12.2019

    Szkoła Podstawowa 

    Ugoszczy

    serdecznie zaprasza

    na

     

    Kiermasz Bożonarodzeniowy

     

    dnia 6 grudnia 2019 r. o godz. 1700

    w sali widowiskowo-sportowej naszej szkoły

  • WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

    29.11.2019

               Wróżby andrzejkowe w naszej szkole cieszą się dużą popularnością. Dlatego już od 28 listopada klasy młodsze przed południem, rozpoczęły tę ludową tradycję, inni chętni uczniowie mogli tego doświadczyć podczas popołudniowej dyskoteki organizowanej przez Samorząd Szkolny, a starsi kończąc je dnia następnego. Nie zabrakło wróżb z serduszkami, na których widniały zapisane imiona żeńskie i męskie, tych z butami o pierwszeństwo w zamążpójściu i ożenku, jak również co cię czeka w niedalekiej przyszłości, czy co mówią o tobie karty oraz innych równie ciekawych. Dzieci pomyślały też o zdrowym poczęstunku- były soki, owoce i lekkie przekąski.

  • Dzień Pluszowego Misia

    25.11.2019

                  Choć od pojawienia się mięciutkiego misia minęło 25 listopada 117 lat, to jednak on jest ulubioną, a niekiedy ukochaną zabawką większości dzieci.

                 Od 18 lat obchodzony jest na świecie Dzień Pluszowego Misia. I  ten dzień się naszym dzieciom nie znudzi. Do szkoły przyniosły z domu swoje pluszaki, od maleńkiego po tak ogromnego, że jedno dziecko nie było w stanie go unieść.

                Szkolne obchody tego święta wśród uczniów klas I-III odbyły się na sali gimnastycznej. Rozpoczęły się od wspólnie odśpiewanej w języku angielskim piosenki o misiu. Później nastąpił podział  dzieci na grupy, w których układały puzzle, obrazki z elementów, wyszukiwały nazwy różnych znanych misiów ukryte w chmurze, malowały obrazki zgodnie z instrukcją. Później odgadywały, z zakrytymi oczami, smaki ulubionych smakołyków miniowych oraz robiły zdjęcia, wkładając swoją głowę w otwór głowy plakatu misia. Na koniec były wspólne zabawy i pląsy przy muzyce.

  • Spotkanie dla rodziców.

         GMINNA KOMISJA

     ROZWIĄZYWANIA PROBLEMÓW

     ALKOHOLOWYCH

    GMINY STUDZIENICE

    oraz

    SZKOŁA PODSTAWOWA

    im. ks. ANTONIEGO PEPLIŃSKIEGO

    W STUDZIENICACH

     

    zaprasza na spotkanie dla rodziców, nauczycieli i mieszkańców gminy Studzienice, które poprowadzi pan mgr inż. Przemysław Jakusz  z Agencji Technicznej PIROline

    PIROline

    Czym są tzw. dopalacze? Co o nich wiemy? Czy stanowią rzeczywiste zagrożenie dla zdrowia? Czy

    potrafimy odróżnić fakty od mitów na ich temat? Na te i na wszystkie inne pytania odpowie

    pan Przemysław Jakusz, który na co dzień pracuje w laboratorium kryminalistyki .

     

    Spotkanie odbędzie się 4 grudnia (środa)

    o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej

    w Studzienicach

     

    Serdecznie zapraszamy rodziców uczniów szkół

    podstawowych i ponadpodstawowych

     oraz wszystkich zainteresowanych.

  • NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    08.11.2019

            W tym roku obchodzimy 101 rocznicę Narodowego Święta Niepodległości. W naszej szkole już w piątek, tj. 08 listopada świętowaliśmy ten dzień. Nasi uczniowie do strojów mieli przypięte ozdoby w biało-czerwonych barwach, np. różne kotyliony, opaski, muszki lub założone peruki, czy przerzucone przez szyję szaliki. Apel szkolny przygotowali uczniowie klasy V, VI, VII pod opieką pana Bartłomieja Szulera. Rozpoczęliśmy od odśpiewania 4 zwrotek hymnu narodowego, później wspominane fakty historyczne  przeplatały wiersze i pieśni z tamtych czasów. Była ,,Rota”, ,,O mój rozmarynie”, ,,Przybyli ułani pod okienko”. O właściwą dekorację zadbała pani Justyna Zębala z uczniami.                                                                                                                       

           To święto sprawia, że w zabieganym życiu stajemy na chwilę i wspominamy naszych pradziadów walczących o wolność.  Dzień ten dla wielu jest lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc corocznie w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

  • Ogólnopolska akcja edukacyjna "Dzieci uczą rodziców"

    06.11.2019

         

     

     

     

    Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza wszystkie przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych do udziału w objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej ogólnopolskiej, trwającej do końca roku szkolnego 2019/2020 akcji edukacyjnej pn. "Dzieci uczą rodziców". Celem akcji wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji przeprowadzonych podczas akcji "Dzieci uczą rodziców". 

    W ramach akcji wszystkie zgłoszone placówki każdego miesiąca będą otrzymywać drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem (w szkole/przedszkolu, na drodze, podczas zimowego i letniego wypoczynku, w internecie), ekologią, historią, sportem i promocją zdrowego trybu życia czy astronomią. Każda lekcja będzie się składać z dwóch części: w pierwszej nauczyciele wykorzystując otrzymane materiały i wiedzę własną wprowadzą dzieci w tematykę zajęć. Zaś w drugiej dzieci będą miały do wykonania zadanie przygotowane przez organizatora. Czasami będzie to pokolorowanie obrazka, prosta łamigłówka czy rebus. Następnie dzieci zabiorą obrazek do domu i pokazując rodzicom, zachęcą ich do rozmowy na temat poruszony podczas lekcji w ramach akcji "Dzieci uczą rodziców".

    Udział w akcji jest darmowy. W trakcie trwania całej akcji przewidziano konkursy z nagrodami dla dzieci i uczestniczących placówek. Zapraszamy do udziału!

    Regulamin akcji dostępny na platformie zgłoszeniowej: www.edu.crl.org.pl

    #DzieciUcząRodziców

  • ZBIÓRKA KARMY DLA PSÓW !

    18.10.2019
  • "PRZERWANY MARSZ..."

    27.08.2019

    2 września 2019 roku podczas uroczystego rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2019/2020 uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej wezmą udział w akcji „Przerwany marsz…”, która polega na symbolicznym dokończeniu marszu dzieci i młodzieży polskiej do szkoły,  przerwanego przez wybuch II wojny światowej 1 września 1939 roku.

    Chcąc oddać wyrazy szacunku i wdzięczności dla wojennego pokolenia, serdecznie zapraszamy na uroczystą inaugurację roku szkolnego nasze babcie i naszych dziadków,  podczas której odbędzie się wspólny  marsz symbolicznie kończący przerwaną przed osiemdziesięciu laty edukację.

                                                                                                                                            Serdecznie zapraszamy

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Obrońców Polskości na Ziemi Ugoskiej w Ugoszczy
    ul. Bytowska 32
  • (+59) 8214760

Galeria zdjęć